Kapcsolat
Nyitvatartási idő: H-P 08:00 - 16:00
A cserepeslemez ránézésre megkülönböztethetetlen a hagyományos cserepektől, csupán az lehet feltűnő, hogy mindig újnak látszik; ennek oka, hogy míg a cserepek egy idő után elszíneződnek, illetve a szennyeződések is megtapadnak a felületükön, addig a cserepeslemezeket az eső is képes tisztára mosni, ami a bevonatnak köszönhető. A tisztaság, illetve az újnak tűnő tető az épület értékére is hatással van, ez pedig egy újabb érv a cserepeslemez felhasználása mellett!
A cserepeslemezek a RAL skála szerinti, számos árnyalatban megrendelhetőek a hagyományos cserepet imitáló terrakottától a barnán át, egészen az antracitszürkéig, de a különlegesebb megjelenést kedvelők választhatnak a kék, a zöld, vagy épp a fehér közül is. A színek és a formák változatossága miatt leginkább a lakossági felhasználók körében népszerű, de természetesen a kereskedelmi, ipari, vagy épp a mezőgazdasági épületeken is mutatós és tartós megoldást biztosít.
A cserepeslemez felhasználható a családi- és társasházak, garázsok, melléképületek, előtetők, pavilonok és más, lakossági felhasználású épületek fedésére, ám a templomok, illetve más, műemlék jellegű épületek esetében sem elképzelhetetlen a cserepeslemezzel fedett tető, és persze a mezőgazdasági épületek, a gépszínek, a magtárak, vagy az ipari csarnokok és raktárak fedésére is alkalmas.
Az utóbbi években sokszorosukra nőtt ingatlan- és építőanyag-árak miatt az új építésű házak iránti érdeklődés valamelyest csökkent; sokkal többen választják inkább egy használt ingatlan megvásárlását és felújítását. A cserepeslemez egyik legjelentősebb előnye a cserépfedéssel szemben az alacsonyabb költség, ami több okra is visszavezethető: egyrészt a cserepeslemez ára, ami azonos felületre vetítve kedvezőbb, mint a cserépé, másrészt a tetőszerkezet költsége, ami szintén alacsonyabb lehet, harmadrészt a munkadíj is kedvezőbb, mivel házilag is felrakható az útmutató betartásával, de a tetőfedés kivitelezésének időtartama is jelentősen rövidebb lehet.
A cserepeslemez alacsonyabb súllyal rendelkezik – egy tábla súlya mindössze 4,5 kg –, mint a cserépfedés, a teljes tetőszerkezetre vetítve pedig mindössze tizede egy hagyományos tető súlyának. Ennek köszönhetően a szállítása költséghatékonyabb és egyszerűbb, ám a tetőszerkezetet sem terheli annyira, így új tetőszerkezet esetében annak költsége is csökken, hiszen nincs szükség megerősítésre, azaz kisebb teherbírású lécezés is elegendő hozzá. Könnyűszerkezetes házaknál – amelyek szintén egyre elterjedtebbek hazánkban – a cserepeslemez kézenfekvő választás, hiszen sem a falak, sem a tető váza nem bírna el egy hagyományos cseréptetőt, emellett további költségcsökkentő tényező, hogy a cserepeslemez akár a meglévő tetőfedő anyagra, így például a még mindig sok helyen megtalálható azbesztpalára, vagy zsindelyre is ráépíthető.
A cserepeslemezzel fedett tető legalább ugyanannyira tartós, mint a hagyományos cseréptető, ami egyrészt a kiváló minőségű alapanyagnak, másrészt a bevonatrendszernek köszönhető. A magas minőségű, 0,4-0,5 milliméter vastagságú acéllemez mindkét oldala horganyzott, majd egy poliészter bevonat kerül rá, ami ellenállóbbá teszi az időjárás hatásaival szemben, a lemez vastagsága pedig a fizikai hatásokkal – például a jégesővel – szemben is elegendő merevséget ad.
Érdemes megemlíteni, hogy a lemezfedések esetében korábban problémákat okozott, hogy a tetőn hangosan kopogott az eső, ám le kell szögezni: ez csak a korai típusokra volt jellemző. A korszerű cserepeslemezeknél ez a jelenség már nem tapasztalható, mivel egyrészt a modern bevonatok csökkentik a zajt, másrészt az opcionálisan rendelhető, a cserepeslemez belső oldalára felvitt antikondenzációs filcréteg is tompítja az esetleges hangokat, továbbá a mennyezet és a lemez közé, legalább 15-25 cm-es vastagságban beépített hőszigetelés felfogja a zajok legalább 90%-át. Emellett a filcréteg – nevéből adódóan – a kondenzvíz, azaz a lecsapódó pára okozta károkat is megelőzi azáltal, hogy megköti a nedvességet, majd alkalmas feltételek mellett elpárologtatja azt.
A cserepeslemez akár egyedi méretekben is megrendelhető, környezetkímélő, mivel újrahasznosítható, számos előnyének köszönhetően pedig remek alternatívát kínál a hagyományosabb tetőfedési megoldásokkal szemben. Kínálatunkból beszerezhető a Diament Eco Plus cserepeslemez, a Kingas 15 cserepeslemez, a Kingas Eco Plus cserepeslemez, a Blachostone kőzúzalékos fémzsindely, az Enigma cserepeslemez, az Estima cserepeslemez, a Germania Simetric cserepeslemez, a Classic cserepeslemez, az Alfa cserepeslemez, valamint a Gamma cserepeslemez.
Amennyiben kérdése lenne, illetve, ha cserepeslemezt szeretne vásárolni, vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!
elemes, táblás fedési mód, amely költséghatékonnyá és gyorssá teszi a beruházást
kezelhetőség, egyszerű szerelési technika, kis súly A vevő által is felszerelhető
többféle típus, variálhatóság, széles szín és bevonat választék
Legyártás akár 24 órán belül! Hosszú élettartam, környezetbarát és újrahasznosítható anyag
Egyedi igények szerint méretre gyártás a kívánt hosszban