Milyen épületekhez illik a korcolt lemez?
A korcolt lemez népszerű tetőfedő anyag, és nem véletlenül. A hagyományos, állókorcos tetőfedés mintájára alkották meg, amit már évszázadok óta használnak. A korcolt lemez számos épülettípus fedésére alkalmas a lakóépületektől a kereskedelmi és ipari építményekig, ám nem mindenhez illik a szó esztétikai értelmében. Alábbi cikkünkben ezt a kérdést járjuk körbe, illetve néhány olyan épülettípust mutatunk be, amelyek leginkább alkalmasak a korcolt lemezzel történő fedésre.
Állókorcos tetőfedés
Az állókorcos lemezfedés az egyik legrégebbi tetőfedési technológia, amit még napjainkban is alkalmaznak – a másik a nádtető –, épp ezért hagyományos kinézetet biztosít, ám, mivel viszonylag sokáig eltűnt szem elől, napjainkban kifejezetten modernnek is hat.
Az állókorcos tetőfedést ugyanis hosszú ideig nem alkalmazták hazánkban a családi házakon, de a nyitott szemmel járók könnyedén felfedezhetik a régi, körfolyosós bérházakon még manapság is. Azonban az elmúlt évtizedben újra feltűnt az alacsonyabb épületeken is, így pedig már bárki megcsodálhatja – és persze elgondolkozhat rajta, hogy valami hasonlót szívesen látna-e a saját házán.
Előkorcolt lemez
A korcolt lemez első ránézésre nem különböztethető meg a hagyományos állókorcos megoldástól, csak közelebbről szemrevételezve tűnnek fel a különbségek. A letisztult megjelenés, a tökéletes simaság és az egyenes vonalak korszerű arculatot kölcsönöznek még egy évszázados parasztháznak is, egy modernebb épületen pedig a luxus érzetét keltik.
A korcolt lemez számos előnnyel rendelkezik a hagyományos, állókorcos tetőfedéssel szemben: egyszerűbb és jóval gyorsabb a kivitelezés, a komplett tetőfedés költsége pedig alacsonyabb. Emellett a korcolt lemez a legkorszerűbb technológiákat vonultatja fel, aminek köszönhetően az élettartama is hosszabb lehet, mint tradicionális társáé.
A korcolt lemez leginkább a szürke árnyalataiban – de nem ötvenfélében – a legnépszerűbb, azonban más színekben, így például terrakottában, barnában, kékben, vagy zöldben is elérhető, így többféle megjelenést is kölcsönözhet az épületeknek.
Milyen épületekhez illik a korcolt lemezzel történő tetőfedés?
A korcolt lemezes tetőfedés mindenhez felhasználható a lakóépületektől kezdve, a kereskedelmi, ipari és mezőgazdasági épületeken át, egészen a műemlék jellegű épületekig, ám igazán jól csak két épülettípuson mutat: a társas- és családi házakon, illetve a történelmi épületeken.
Lakóépületek
A korcolt lemez tökéletesen mutat minden családi házon, mivel klasszikus, időtlen megjelenést biztosít, és számos építészeti stílust kiegészíthet. A különböző típusok és színek választási lehetőségei révén könnyedén illeszkedik bármilyen otthon stílusához és kialakításához.
Történelmi épületek
A templomok, múzeumok és kastélyok tetejének fedése többnyire a hagyományos, állókorcos megoldással történt már az építésükkor is, ezért a korcolt lemez ezek esetében is remek megoldást jelent. A klasszikus, mondhatni időtlen megjelenést igénylő építmények számára ez a tetőfedő anyag könnyedén képes biztosítani, hogy megőrizzék történelmi bájukat, csupán a színválasztásra kell odafigyelni.
Kínálatunkban többféle típus található: a Retro Plus előkorcolt lemez, a T-panel előkorcolt lemez, a Click előkorcolt lemez, a Zipp előkorcolt lemez és a Lambda 2.0 előkorcolt lemez. Mindegyikre jellemző a 10 év gyártói garancia, de más felületkezeléssel akár az 50 év is elérhető. Az elegáns, letisztult megjelenés és a kedvező ár, a különbség mindössze a méretekben és a felrakás menetében érhető tetten.
Amennyiben felkeltettük az érdeklődését a korcolt lemezek iránt, és kérdése lenne, illetve, ha megrendelését szeretné leadni, forduljon hozzánk bizalommal elérhetőségeinken!