Nyitvatartási idő: H-P 08:00 - 16:00 |
Ajánlatkérés
Legjobb ajánlat

Trapézlemez kerítés - Így csináld házilag!

A kerítés trapézlemezből is elkészíthető, és ennek a megoldásnak számtalan előnye van a hagyományos kerítésekkel szemben, ráadásul házilag is elkészíthető!

A trapézlemezes kerítés kezdetben főként az ipari területeken volt megszokott látvány: horganyzott felülete ebben a környezetben nem számított kirívónak, igaz, esztétikusnak sem különösebben. A horganyzás igen hasznos, hiszen meggátolja a lemezek korrózióját, ám a családi házak környékén nem igazán mutat jól.

Az első trapézlemez legyártása óta azonban sok idő eltelt már, és a fejlesztéseknek hála napjaink trapézlemezei már számos színben, sőt, akár mintás felülettel is megvásárolhatóak, az új bevonatoknak köszönhetően pedig még tartósabbak, így a kerítést trapézlemezből építeni az otthonaink köré már lényegesen jobb ötlet – az alábbiakban bemutatjuk, miért!

A trapézlemezes kerítés többféle trapézlemezből is elkészülhet, de érdemes az alacsonyabb bordamagasságú, ezáltal olcsóbb típusokat választani, mint amilyen például a T8 trapézlemez, a T18 trapézlemez, illetve a T18 Plus trapézlemez. Ezeket ugyan eredetileg fal- és tetőburkolásra készítették, ám kerítéselemként is felhasználhatóak.

Egy családi ház kerítésének esetében azonban az elsődleges szempontok közé tartozik az esztétika, és a trapézlemezek ezen a téren is jól teljesítenek, hiszen több, a RAL-skálának megfelelő árnyalatban is beszerezhetőek, mi több, akár a fára "megszólalásig" hasonlító, mintás változat is készül, amely nem csak kerítéselemként, de akár beltéri burkolatként is megállja a helyét, hiszen a profil erősen emlékeztet a hagyományos lambériára.

De, ha már szóba került az esztétika, fontos tudni, hogy a trapézlemezek egy- és kétoldalas változatban is készülnek a felhasználás módja szerint, azaz akár mindkét oldalukon is lehetnek ugyanolyan színűek és mintázatúak; értelemszerűen a trapézlemezes kerítéshez ez utóbbit, azaz a kétoldalas változatot érdemes felhasználni.

A trapézlemezes kerítés előnyei

A kerítés trapézlemezből készítve kiemelkedően tartós, és az élettartama során mindössze időnkénti tisztítást igényel; ezek a legnagyobb előnyei. Emellett azonban komoly előnye a hagyományosabb kerítésekkel szemben a meglepően alacsony költség is, ami akár a fele, sőt negyede is lehet a más típusú kerítések árának, ám ez természetesen függ azok építőanyagától is.

A trapézlemezes kerítés ráadásul rövid idő alatt megépíthető, mi több, a trapézlemez kerítés készítése házilag is megoldható, de emellett gondozásmentes is, ami különösen a fa kerítésekkel összevetve jelent kiemelkedő előnyt, azok ugyanis folyamatos karbantartást igényelnek, ráadásul néhány évente újra is kell festeni őket, míg a trapézlemeznek erre nincs szüksége, csupán a szennyeződésektől kell megszabadítani, ami akár egy locsolócső hathatós segítségével is megoldható.

Lényeges még, hogy a trapézlemez bevonata ellenáll az időjárás viszontagságainak és az UV-sugárzásnak is, így pedig nem fakul, és hosszú ideig biztosítja ugyanazt az esztétikai élményt, mint új korában.

Trapézlemez kerítés készítése házilag

A trapézlemezes kerítés egyszerű szerkezet: mindössze a kerítésoszlopokból, kereszttartókból és magából a trapézlemezből áll össze, ennek következtében a megépítése is egyszerű feladat. Természetesen a felsoroltakon túl még rögzítő elemekre, betonra, illetve esetlegesen egy úgynevezett lezáró elemre is szükség lehet; ez utóbbi a kerítés tetejét teszi esztétikussá, de a korrózióvédelmet is erősíti.

A trapézlemez kerítés készítése házilag a használati útmutató betartásával nem csak egyszerű és gyors, de hosszú élettartamot is garantálja. Az alábbi lépéseket érdemes követni:

1. Előkészületek

Talán a legfontosabb lépés, amelynek során előkészítjük az oszlopokat és a betont, illetve méretre vágjuk a kereszttartókat, amelyek lehetnek fából, illetve zártszelvényből is. A trapézlemez az anyagvastagsága okán könnyen vágható akár lemezollóval is, a kereszttartókhoz azonban érdemesebb segítségül hívni a gépek erejét.

2. Gödrök ásása, oszlopok felállítása

Ezt talán nem kell hosszasan magyarázni; a kerítésoszlopokat betonnal a gödrökbe állítjuk, majd hagyjuk megkötni.

3. Kereszttartók rögzítése

Attól függően, hogy milyen anyagból készült kerítésoszlopokat és kereszttartókat választottunk, azok egymáshoz rögzítése számos módszerrel megoldható a csavarozástól kezdve, egészen a hegesztésig. Fontos ügyelni arra, hogy a kereszttartók párhuzamosak legyenek a talajjal és egymással, és alul-felül egyaránt támaszt nyújtsanak a trapézlemezeknek!

4. A trapézlemezek felszerelése

Már a finisben járunk! A trapézlemezek felszereléséhez több dologra is szükségünk lesz: egyrészt szerszámokra, másrészt a rögzítést végző csavarokra. A szerszámok "hosszú sora" kimerül egy fúrógépben, illetve egy akkumulátoros csavarbehajtóban – a kettő egyben talán a legjobb megoldás, ám ilyenkor a fejek cserélgetése lelassítja a folyamatot –, a rögzítőelem pedig színazonos, önfúró csavar kell, hogy legyen.

Ha felkeltettük az érdeklődését a trapézlemezes kerítés iránt, szerezze be kínálatunkból a trapézlemezeket és azok kiegészítőit, kérdés esetén pedig vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Ajánlatkérés
* Kérje ingyenes és kötelezettségmentes ajánlatunkat!