Nyitvatartási idő: H-P 08:00 - 16:00 |
Ajánlatkérés
Ajánlatkérés
Legjobb ajánlat

Szendvicspanel szerelése házilag, egyszerűen

Amikor egy házilagos építményt tervezünk, fontos olyan anyagokat választani, amelyek hatékonyan szigetelik az épületet, és hosszú élettartammal rendelkeznek – a szendvicspanel kiváló választás lehet ebben az esetben.

Mi a szendvicspanel?

A szendvicspanel egy olyan építőanyag, amely két acéllemezből – ezeket nevezzük fegyverzetnek – és a közöttük elhelyezkedő szigetelőanyagból áll. A szigetelőréteg lehet (PUR , PIR , kőzetgyapot ) poliuretán hab, polisztirol hab vagy ásványgyapot, de előfordulhatnak más szigetelőanyagok is. Az anyagok kombinációjának köszönhetően a szendvicspanel kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal és nagy szilárdsággal rendelkezik.

A szendvicspanel előnyei közé tartozik:

Kiváló hőszigetelő képesség: A szigetelő réteg hatékonyan tartja távol a hideget és a meleget, így az épület energiatakarékos lesz.

Tartósság: A burkolat ellenáll az időjárás viszontagságainak, így a szendvicspanelek hosszú élettartammal rendelkeznek.

Gyors és könnyű szerelés: A szendvicspanel könnyen illeszthető és rögzíthető, így az építkezés a hagyományos módszerekkel szemben gyorsan befejezhető.

Sokoldalúság: A szendvicspanelt különböző vastagságokban és méretekben lehet beszerezni, így alkalmazható garázsok, házak és más épületek építésére is.

szendvicspanel szendvicspanel

A szendvicspanel szerelése házilag

A szendvicspanel szerelése házilag is megvalósítható, ha megfelelő eszközökkel és ismeretekkel rendelkezünk. Néhány lépés, amit mindenképp érdemes követni:

1. Alapos tervezés és engedélyeztetés
Mielőtt nekiállnánk a szendvicspanel szerelésének, az épületet meg kell tervezni, azaz meghatározni az épület méreteit, a nyílászárók helyé,t stb. Ezt követően a terveket engedélyeztetni kell az illetékes hatóságnál.

2. A szükséges anyagok és eszközök beszerzése
Minden szükséges anyagot és eszközt be kell szerezni, beleértve a szendvicspaneleket, a szereléshez szükséges rögzítőelemeket, szerszámokat és gépeket, illetve – ha nem egy már meglévő épület burkolásáról van szó – a vázszerkezet elemeit.

3. Előkészítés
Az első lépés az alap, amelyen az épület áll majd. Ez lehet hagyományos betonalap; ebben az esetben a vázszerkezet pontos kimérése elengedhetetlen.

4. A váz megépítése
A szendvicspanel önmagában nem alkalmas építőanyagnak, hanem mindenképpen valamilyen szerkezethez kell rögzíteni. Ez lehet valamilyen már meglévő épület, amely elegendő teherbírással rendelkezik, illetve egy épített acélváz is.

5. Rögzítés
A szendvicspaneleket az előkészített vázra kell rögzíteni a megfelelő típusú csavarokkal. A paneleknek szorosan illeszkedniük kell egymáshoz.

6. Befejezés
Amikor az összes szendvicspanel a helyére került, ellenőrizni kell minden illesztést és csavarkötést, majd jöhetnek a végső simítások, azaz az esetleges nyílászárók beszerelése, villanyszerelés, stb.

Szendvicspanel garázs építése házilag

A szendvicspanel ideális választás lehet egy házilag épített garázs számára. A garázsoknak jó hőszigetelésre van szükségük annak érdekében, hogy megvédjék az autót az időjárási viszonyoktól, azaz a szendvicspanel több, mint tökéletes erre a feladatra.

A szendvicspanel azonban nem csak garázsokhoz és kisebb épületekhez, hanem akár házakhoz is ideális választás lehet, ha házilag építenénk meg az otthonunkat, hiszen alapvetően jóval nagyobb épületekhez fejlesztették ki őket, így például üzem- és raktárcsarnokokhoz, vagy kereskedelmi komplexumokhoz.

Érdemes emellett tudni, hogy a szendvicspanel nem csupán új épület építéséhez használható fel, hanem már meglévő ház szigetelésére is. Mivel az acéllemezek többféle színben rendelhetőek meg, a "szigetelés" felhelyezésével egyúttal új, modern külsőt is kaphat az épület.

Szendvicspaneles építkezés házilag: a következő nagy projekt

A szendvicspanelből házilag épített garázs vagy ház számos előnnyel jár. A jó hőszigetelő tulajdonságokkal és a könnyű szerelhetőséggel rendelkező szendvicspanel segít energiatakarékosabbá tenni az épületet, és hosszú élettartammal rendelkezik. A szendvicspanel szerelése nem feltétlenül igényel különleges szakértelmet, de alapos előkészületeket és gondos munkát igen. Ha gondoskodunk arról, hogy a panelek szorosan illeszkedjenek egymáshoz, és a szigetelés is megfelelő legyen, akkor az épület hosszú élettartamú és energiatakarékos lesz.

Bármilyen építkezési projekt során fontos a biztonság. Használjunk megfelelő védőfelszerelést és eszközöket, és tartsuk be az összes építési előírást és szabályozást! Ha gondosan végezzük a munkát, akkor büszkén élvezhetjük a szendvicspanel épület előnyeit.

Amennyiben az építési projekt előtt alaposan megtervezzük az épületet, és mindent a fentebb leírtak szerint végzünk el, a végeredmény egy funkcionális és esztétikus épület lesz, ami minden tekintetben megfelel majd az elvárásainknak.

Ha szendvicspaneleket szeretne vásárolni egy kisebb, vagy épp nagyobb projekthez, vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén, tegye fel kérdéseit, és kérjen árajánlatot!

Ajánlatkérés
* Kérje ingyenes és kötelezettségmentes ajánlatunkat!

Ezeket olvasta már?

Hőszigetelt szendvicspanelek: az energiahatékonyság mesterművei

Hőszigetelt szendvicspanelek: az energiahatékonyság mesterművei

Az építőipar folyamatosan fejlődik, és a technológiai előrelépések számos új lehetőséget kínálnak a hatékony épületek terén. Az egyik ilyen forradalmi megoldás a hőszigetelt szendvicspanelek alkalmazása, amelyek a hagyományos építőanyagokhoz képest kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek. Alábbi cikkünkben bemutatjuk a hőszigetelt szendvicspanelek világát, megvizsgáljuk, hogyan járulnak hozzá az energiahatékonysághoz, és, hogy miért ezek lesznek a jövő építészetének alapvető építőanyagai.

Cserepeslemez árak: kedvezőbbek, mint gondolná!

Cserepeslemez árak: kedvezőbbek, mint gondolná!

A cserepeslemez árak kifejezetten kedvezőek már önmagukban is, ám, ha összehasonlításnak vetjük alá őket, akkor lepődhetünk csak meg igazán!

C szelemen: minden, amit tudni érdemes

C szelemen: minden, amit tudni érdemes

A szelemen egy tetőszerkezeti elem, amely a szarufákat támasztja alá; a tetősíkkal párhuzamosan, vízszintesen helyezik el a tető ereszénél, a tetőgerincen és az ezek közötti területen. A szelemenek fontos szerepet játszanak a tetőszerkezet hosszirányú merevítésében.

A trapézlemez felhasználási módjai

A trapézlemez felhasználási módjai

A trapézlemez sokoldalú építőanyag, amely számos felhasználási területen alkalmazható a magáncélú ingatlanoktól kezdve, egészen a kereskedelmi, ipari és mezőgazdasági épületekig. Alábbi cikkünkben bemutatjuk a trapézlemez felhasználási módjait, és kifejtjük, hogy miért kiváló választás az egyes projektekhez.