Nyitvatartási idő: H-P 08:00 - 16:00 |
Ajánlatkérés
Ajánlatkérés
Legjobb ajánlat

A T7 trapézlemez jellemzői és felhasználása

A T7 trapézlemez – alacsony bordamagassága okán – főként falak burkolására alkalmas, azonban kültéren és beltéren egyaránt.

A falburkolat kérdésére mindenkinek más a válasza: van, aki szerint elengedhetetlen, és van, aki másként oldaná meg ezt a problémát. Emellett természetesen az adott épülettől is függ, hogy szükséges-e valamilyen burkolat a falakra, vagy elegendő a vakolás és festés is.

Falburkolatból persze számtalan típus létezik, amelyek egyaránt megfelelőek erre a feladatra, de mindegyik más, így a kinézetük mellett a tartósságuk is változó, ráadásul nem mindegyik alkalmas az épületek falainak külső burkolására, arról nem is beszélve, hogy esetenként vízszintes felületeket is burkolni kellene, erre pedig a legtöbb anyag nem alkalmas.

A trapézlemezek már régóta látják el ezt a feladatot is, és különösen hatékonyak mind tartósság, mint ár-érték arány szempontjából, ám nem mindegy, hogy melyiket választjuk. A T7 trapézlemez leginkább falburkolatként jeleskedik, de bizonyos helyzetekben akár tetőburkolatként is megállja a helyét.

Az alábbi cikkben részletesekbe menően mutatjuk be a T7 trapézlemezt, a főbb tulajdonságait, a felhasználási területeit, illetve az előnyeit más burkolóanyagokkal szemben.

A T7 trapézlemez tulajdonságai

A T7 trapézlemez tehát elsősorban falburkolatként alkalmazható, de kerítéselemként és álmennyezetként is megállja a helyét, emellett kisebb méretű tetők fedésére is alkalmas, például előtetőknél, vagy kerti tárolóknál, ám ebben az esetben sűrű alátámasztásra van szükség.

T7 Trapézlemez T7 Trapézlemez

A T7 trapézlemez kifejezetten tartós, akár évtizedekig is képes ellátni a feladatát, ez pedig a bevonatrendszernek köszönhető. A trapézlemez alapvetően acélból készül, amit tűzihorganyzással, vagy a sokkal korszerűbb alucink bevonattal tesznek ellenállóvá a korrózióval szemben. Ez azonban csak az alapot adja; erre kerül a minimum 25 µm vastagságú, poliészter bevonat, ami csak az egyik, vagy mindkét oldalára is kérhető, majd végül egy minimum 7 µm vastagságú védőlakk-réteggel is ellátják a lemezt, ami az UV-sugárzástól és a fizikai hatásoktól is védi a felületet. A lemezhez antikondenzációs filcréteg is rendelhető, ami megakadályozza a kondenzvíz lecsepegéséből adódó esetleges károkat.

A poliészter bevonat színes, vagyis ez adja a T7 trapézlemez változatos színeit, amelyek a RAL skála számos árnyalatában pompáznak, sőt, akár a fa erezetét utánzó festéssel is megrendelhető, ez pedig tökéletes alternatívát nyújt a lambéria helyett. Természetesen az ipari felhasználók és a lehető legolcsóbb megoldást keresők is találhatnak kedvükre valót, hiszen a T7 trapézlemez natúr horganyzott, vagy alucink bevonattal ellátott változatban is készül. Érdemes tudni, hogy a T7 trapézlemezhez színazonos kiegészítők tartoznak, melyek külön vásárolhatóak meg, aminek köszönhetően a tető egységes összképet mutathat.

Szót kell ejtenünk még a méretekről is, amelyek a T7 trapézlemez esetében a következők: a teljes szélesség 1210 mm, ebből a hasznos fedési szélesség 1177 mm, a vastagság 0,5 mm, a profilmagasság 7 mm, a maximális hossz pedig 6000 mm.

Akad még egy lényeges "tulajdonság": az ár, ami mindent felülírhat. A T7 trapézlemez ára azonban kifejezetten kedvező – már önmagában is, ha pedig más tetőfedő, vagy falburkoló anyagokkal hasonlítjuk össze, a különbség azonnal szembe ötlik. Fontos viszont szem előtt tartani, hogy a T7 trapézlemez árát a megrendelt mennyiség, a bevonatrendszer, illetve egyes esetekben a szín is befolyásolja, ráadásul gyakoriak az akciók, amelyek által a költségek még lejjebb faraghatóak.

A T7 trapézlemez felhasználási lehetőségei

Mint már fentebb is említettük, a T7 trapézlemezt elsősorban falburkolatnak tervezték, hiszen a 7 milliméteres profilmagassága miatt nem kimondottan merev, viszont esztétikusabb, mint egy magasabb bordázatú társa. Ennek ellenére természetesen felhasználható tetőburkolatként is, de kizárólag minimum 12° dőlésszögű tetőknél és csak kisebb méretű építményeknél – például egy sufninál, vagy bejárat feletti előtetőnél –, és ilyenkor sűrű, nagyjából 20 centiméteres távolságú alátámasztással.

Ha maradunk az eredeti célnál, és falburkolatként alkalmaznánk T7 trapézlemezt, akkor a rögzítési távolsága már lényegesen nagyobb: körülbelül 1,5-2 méter, az alátámasztása pedig egyaránt lehet acél szelvény vagy fa is. Ebből következik, hogy akár kerítéselemként is megállja a helyét.

Fontos, hogy a trapézlemezek csak abban az esetben képesek a fent említett, akár több évtizedes élettartamot elérni, ha a bevonatuk sértetlen. Ez persze a felszerelés során mindenképp sérül kisebb-nagyobb mértékben, e sérüléseket pedig javítani kell a külön megvásárolható javítófestékek egyikével, amelyek a lemez színeivel megegyezőek.

A T7 trapézlemez előnyei

Eddig is felsoroltunk rengeteg előnyt, de kimaradhatott néhány, ezért összegezzük; a T7 trapézlemez előnyei a következők:

  • gondozásmentes, csak időnkénti tisztítást igényel,
  • hosszú élettartamú,
  • kis súlyú,
  • egyszerűen és gyorsan felszerelhető, akár házilag is.

Fontos, hogy házilagos kivitelezés esetén mindenképp be kell tartani a használati utasításokat, illetve az előírt kiegészítőket kell használni!

Felkeltettük az érdeklődését a T7 trapézlemez iránt? Kérdése lenne? Esetleg rendelést szeretne leadni? Vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén, és kérjen árajánlatot!

Ajánlatkérés
* Kérje ingyenes és kötelezettségmentes ajánlatunkat!

Ezeket olvasta már?

A T20 trapézlemez tulajdonságai – miért érdemes ezt választani?

A T20 trapézlemez tulajdonságai – miért érdemes ezt választani?

A T20 trapézlemez mind homlokzatburkolatként, mind tetőburkolatként megállja a helyét, és nem véletlenül népszerű az építkezők körében, legyen szó lakossági, vagy ipari területről.

T35 trapézlemez: az épületek tökéletes burkolata

T35 trapézlemez: az épületek tökéletes burkolata

A T35 trapézlemez tetők és falak burkolására is kiválóan alkalmas – vásárolja meg tőlünk kedvező áron és rövid szállítási határidővel!

Hőszigetelt szendvicspanelek: az energiahatékonyság mesterművei

Hőszigetelt szendvicspanelek: az energiahatékonyság mesterművei

Az építőipar folyamatosan fejlődik, és a technológiai előrelépések számos új lehetőséget kínálnak a hatékony épületek terén. Az egyik ilyen forradalmi megoldás a hőszigetelt szendvicspanelek alkalmazása, amelyek a hagyományos építőanyagokhoz képest kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek. Alábbi cikkünkben bemutatjuk a hőszigetelt szendvicspanelek világát, megvizsgáljuk, hogyan járulnak hozzá az energiahatékonysághoz, és, hogy miért ezek lesznek a jövő építészetének alapvető építőanyagai.

Trapézlemez- és cserepeslemez-kiegészítők: a legkisebb is számít

Trapézlemez- és cserepeslemez-kiegészítők: a legkisebb is számít

Az építkezés során sok apró részletre kell odafigyelni annak érdekében, hogy az elkészült épület ne csak szép, de funkcionális és időjárásálló is legyen. Az esztétikus és tartós tetők kialakításához fontos a megfelelő trapézlemez- és cserepeslemez-kiegészítők alkalmazása, amelyek teljessé – és persze tökéletesen vízzáróvá – teszik azt.